Už na konci listopadu začíná advent

Taky vnímáte tu touhu po klidu? Po tom, aby věci měly zase svůj řád a předvánoční čas nás zahřál u srdce tak, jako jiné roky? S nadějí, že se nám tohle přání vyplní, vám předkládáme adventní programovou nabídku,  upravenou v návaznosti na současnou situaci. Některé akce již byly zrušeny,  některé mírně omezeny.

vánoční strom 2022, obrázek se otevře v novém okně 

27. 11. | ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Městské kulturní středisko vás srdečně zve v neděli 27. listopadu na nádvoří Komunitního centra na Rozsvícení vánočního stromu. Přijďte pobít už od 16 hodin a při punči, svařeném víně či kávě z nabídky oblíbeného Pine café s námi vyčkejte do 17 hodin, kdy se vánoční strom rozzáří. V 16:15 vyrazí od základní školy na Tyršově ulici Průvod světýlek k vánočnímu stromu. Táborová skupina Rendy si pro vás připravila malou vánoční dílnu ve stodole Komunitního centra. V programu vystoupí děti z mateřské a základní školy.  
Adventní kytary ZUS, obrázek se otevře v novém okně

1. 12. | ADVENTNÍ KYTAROVÝ KONCERT

mikulas výzva 2022, obrázek se otevře v novém okně

5. 12. | MIKULÁŠ ZVONÍ PODKŮVKAMI KONÍ a PEKLO POD RADNICÍ

 

HLEDAJÍ SE ČERTÍCI A ANDĚLÉ
V rámci mikulášského programu připravujeme pro děti, které přijdou v čertovském nebo andělském převleku pochod čertíků a andělů. Sraz dětí v převlecích je v 18.15  na náměstí, v 18.30 projde krátký průvod skrz náměstí k radnici. 
besidka mikulas 2022, obrázek se otevře v novém okně

8. 12. | MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA PRO SENIORY

 

10. 12. | ADVENTNÍ KONCERT

Tentýž den zveme všechny, kteří svá srdce rádi potěší poslechem hudby, do kostela Povýšení svatého Kříže. Od 17 hodin zde vystoupí uznávaní Mladí brněnští symfonikové - orchestr složený z nejlepších absolventů a studentů všech základních uměleckých škol Brna a blízkého okolí.
 

13. 12. | OBCHŮZKA LUCEK

V čase mezi 17 a 20 hodinou projdou ulicemi města tajuplné bytosti v bílém – lucky. Lucky chodí s lucerničkami a vůbec nemluví.  Potkáte-li je,  pozastavte se a zamáváním a úsměvem ji dejte najevo sympatie s jejich osudem. Lucky vám úsměv jisto jistě oplatí.
betlem 2022, obrázek se otevře v novém okně

15. 12. | SVATÁ RODINABETLÉM

Nebylo by vánoc bez betlému,  proto nenechte Svatou rodinu s Jezulátkem osamělé a navštivte je od poloviny prosince v Malé galerii Informačního centra. Svátá rodina - betlém ze slámy vás uvítá denně až do 19 hodin.
 

19. 12. | VÁNOČNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU 

V sále Masarykova kulturního domu zahraje dětský orchestr Základní umělecké školy Židlochovice. Přijďte se vánočně naladit, zazpívat si a nasát vánoční atmosféry. Uslyšíte nejen koledy, ale i písně populární, které zazpívají a zahrají sólisté orchestru. Program bude doplněn o taneční vystoupení dětí. Koncert se začátkem v 18 hodin pořádá Základní umělecká škola Židlochovice a Art zuš.
 

23. 12.  | BETLÉMSKÉ SVĚTLO

přinášející všem tolik potřebnou naději nám i letos předají skauti na nádvoří Komunitního centra 23. prosince od 17 do 19 hodin.
 

24. 12. | DĚTSKÁ PŮLNOČNÍ MŠE SVATÁ S KOLEDAMI a BETLÉMSKÉ SVĚTLO

Vytvořeno 22.11.2021 10:37:31 - aktualizováno 26.11.2021 9:22:07 | přečteno 1426x | martinamaca
load