Už na konci listopadu začíná advent

advent 2021

Taky vnímáte tu touhu po klidu? Po tom, aby věci měly zase svůj řád a předvánoční čas nás zahřál u srdce tak, jako jiné roky? S nadějí, že se nám tohle přání vyplní, vám předkládáme adventní programovou nabídku,  upravenou v návaznosti na současnou situaci. Některé akce již byly zrušeny,  některé mírně omezeny. Zde je aktuální platný program Židlochovický advent 2021.


28. 11. ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Do adventního období vstupujeme v neděli 28.listopadu. V 17 hodin se na nádvoří Komunitního centra a také u Městského úřadu na ulici Nádražní rozsvítí vánoční strom. Akci nedoprovází žádný program.
Nádvoří Komunitního centra bude pro prohlídku stromu zpřístupněno od 16 hodin do 20 hodin a to po celou dobu adventní doby.

vanocni strom 2021 o, obrázek se otevře v novém okně


5. 12. MIKULÁŠ ZVONÍ PODKŮVKAMI KONÍ a POCHOD ČERTÍKŮ V ANDĚLŮ
Hned za týden 5.12., navštíví Židlochovice Mikuláš doprovázen čertem a anděly.  S šesti zastávkami projede od 16 hodin městem s koňským spřežením.
 mikulas 2021 new, obrázek se otevře v novém okněUPRAVENO mikulas mapa, obrázek se otevře v novém okně

HLEDAJÍ SE ČERTÍCI A ANDĚLÉ
V rámci mikulášského programu připravujeme pro děti, které přijdou v čertovském nebo andělském převleku pochod  čertíků a andělů. Sraz dětí v převlecích je v 18.15  na náměstí, v 18.30 projde krátký průvod skrz náměstí k radnici. 
mikulas 2021 nabor deti, obrázek se otevře v novém okně


9. 12. VÁNOČNÍ KYTARY
V sále Komunitního centra zazní skladby pro předvánoční období. Žáci kytarových tříd se představí se sólovým programem, zahraje také kytarový soubor.Koncert se začátkem v 18 hodin pořádá Základní umělecká škola Židlochovice ve spolupráci s Art zuš.

2021 12 09 Vánoční kytary, obrázek se otevře v novém okně


11. 12. ADVENTNÍ KONCERT v kostele
Tentýž den zveme všechny, kteří svá srdce rádi potěší poslechem hudby, do kostela Povýšení svatého Kříže. Od 17 hodin zde vystoupí uznávaní Mladí brněnští symfonikové - orchestr složený z nejlepších absolventů a studentů všech základních uměleckých škol Brna a blízkého okolí.
adventni koncert zus, obrázek se otevře v novém okně 


12. 12. OBCHŮZKA LUCEK
V čase mezi 17 a 20 hodinou projdou ulicemi města tajuplné bytosti v bílém – lucky. Lucky chodí s lucerničkami a vůbec nemluví.  Potkáte-li je,  pozastavte se a zamáváním a úsměvem ji dejte najevo sympatie s jejich osudem. Lucky vám úsměv jisto jistě oplatí.15.12. SVATÁ RODINA    BETLÉM 
Nebylo by vánoc bez betlému,  proto nenechte Svatou rodinu s Jezulátkem osamělé a navštivte  je od poloviny prosince v Malé galerii RTIC.  Svátá rodina  - betlém ze slámy vás uvítá denně až do 19 hodin.21. 12. VÁNOČNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU 
V sále Masarykova kulturního domu zahraje dětský orchestr Základní umělecké školy Židlochovice. Přijďte se vánočně naladit, zazpívat si a nasát vánoční atmosféry. Uslyšíte nejen koledy, ale i písně populární, které zazpívají a zahrají sólisté orchestru. Program bude doplněn o taneční vystoupení dětí. Koncert se začátkem v 17 hodin pořádá Základní umělecká škola Židlochovice a Art zuš.
2021 12 21 Vánoční dechovka, obrázek se otevře v novém okně


23. 12.  BETLÉMSKÉ SVĚTLO přinášející všem tolik potřebnou naději nám i letos předají skauti,…..  na nádvoří Komunitního centra 23.prosince od 17 do 19 hodin.
betlemske svetlo, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 22.11.2021 10:37:31 - aktualizováno 26.11.2021 9:22:07 | přečteno 991x | martinamaca
load