Beseda Rudý Zeman

zeman na web

Kdo zabil Františka Mrázka vám neřeknu. Nevím to. Ale kdo zabíjí demokracii, to vám rád popíšu.“

To jsou slova investigativního publicisty a reportéra Jaroslava Kmenty, který vás tímto zve na besedu spojenou s autogramiádou. Akce konaná v restauraci Za komínem.
Besedu hudebně doprovodí Marie Puttnerová, zpěv a Martin Novák, kytara.


Jaroslav Kmenta vydal v listopadu 2019 knihu Rudý Zeman. Je volným pokračováním publikace Boss Babiš, která vyšla v roce 2017. Obě knihy popisují zákulisí zrodu a nekalých praktik dvou nejvlivnějších politických hráčů současnosti. Boss Babiš i Rudý Zeman se staly ihned po svém vydání bestsellery.

Mravenčí novinářská práce s detaily a rešeršemi a vypravěčská schopnost autora dělají z obou knih unikátní publikace české dokumentární tvorby, které čtenářům umožní pochopit motivaci „brutalistní politiky“ Miloše Zemana a Andreje Babiše.

Akce začíná v 19:00 hodin

Vstupné: dobrovolné.

-------------------------------------------

Kdo je Jaroslav Kmenta?

Novinář a spisovatel. Napsal 13 knih. Je jedním z průkopníků investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku, za rok 2018 pak novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Od roku 2018 je Čestným občanem města Nymburk, kde se narodil a kde žije.
Je novinářem 30 let. Aktuálně působí v redakci časopisu Reportér a v současnosti se podle jeho knihy Český špion Erwin van Haarlem připravuje scénář v Hollywoodu.
Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků včetně premiéra Stanislava Grosse či vicepremiéra Egona Lánského, ale také ministra dopravy Víta Bárty. Kvůli knize Kmotr Mrázek přijali politici náhubkový zákon, který médiím ve své době zakazoval zveřejňovat odposlechy. 

Vzhledem k omezené kapacitě si můžete rezervovat své místo na e-mailu infocentrum@zidlochovice.cz nebo tel.: 547 426 024, případně přes městský FB.Jaroslav Kmenta - O knize Rudý Zeman:


zeman na web

Vytvořeno 13.1.2020 12:07:49 - aktualizováno 16.1.2020 9:03:24 | přečteno 339x | renatanovakova
load