Sociální podnikání

Sociální podnikání jsou podnikatelské aktivity prospívající společnosti a životnímu prostředí. Hraje důležitou roli v místním rozvoji a často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním. Zisk je z větší části použit na další rozvoj sociálního podniku. Pro sociální podnik je stejně důležité dosahování zisku i zvýšení veřejného prospěchu. 

Sociální podnik: Sociálním podnikem se rozumí „subjekt sociálního podnikání“, tj. právnická osoba založená dle soukromého práva nebo její součást nebo fyzická osoba, které splňují principy sociálního podniku. Sociální podnik naplňuje veřejně prospěšný cíl, který je formulován v zakládacích dokumentech. Vzniká a rozvíjí se na konceptu tzv. trojího prospěchu – ekonomického, sociálního a environmentálního.

Naše aktivity v oblasti sociálního podnikání

  • Stáž v sociálním podniku Liga o.p.s. Bruntál (www.ligabruntal.cz/), který provozuje technické služby, stěhovací servis a zelenou dílnu, kde jsou zaměstnány osoby se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním
  • Možnosti rozvoje sociálního podnikání v Židlochovicích a na Židlochovicku – technické služby, údržba zeleně, psí útulek, obnova ovocnářství na Výhoně, zpracování meruněk atd.

Zdroj informací: webové stránky českého sociálního podnikání

Vytvořeno 23.10.2017 13:43:59 | přečteno 546x | martina.maca
load