Komunitní centrum

Komunitní centrum Židlochovice, reg. číslo projektu CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_056/0005165,

Integrovaný regionální operační program, 6.výzva-ITI-Brno-SC 2.1-Komunitní centra

logo mpmr

Komunitní centrum bude postaveno v místě za starou radnicí v Židlochovicích, kde došlo k demolici zchátralé budovy č. 98. Na jejím místě v Legionářské ulici tak vznikne moderní komunitní centrum. Stavba komunitního centra je plánována pro občany města Židlochovice a jeho okolí za účelem vytvoření odpovídajícího zázemí pro realizaci sociálních, vzdělávacích, kulturních a rekreačních aktivit s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců a komunity jako celku.

Komunitní centrum jako víceúčelové zařízení bude poskytovat kombinaci komunitních a veřejných služeb – sociální poradenství a sociálně aktivizační služby v ambulantní a terénní formě se zaměřením na řešení nepříznivé sociální situace a začleňování. Komunitní centrum bude zaměřeno na pomoc, podporu, prevenci, poskytování sociálních služeb, vzdělávání nebo jen setkávání občanů šech věkových kategorií. Pracovníci komunitního centra příchozího vyslechnou, poradí či nasměrují na sociální službu, příslušný úřad nebo jinou vhodnou pomoc. Komunitní centrum bude pořádat také vzdělávací aktivity a různé besedy. Své místo zde naleznou odborné sociální poradny, sociálně aktivizační služby. Své zázemí najdou i zájmové spolky.

Projekt bude z 90% financován z evropských fondů - zdotace  IROP „Sociální infrastruktura – integrované projekty ITI“. Komunitní centrum by mělo být dokončeno do konce roku 2019. 

komunitní centrum

Pohled na KC

Pohled na KC

 
Pohled na STODOLU

Pohled na STODOLU

 
Půdorys 1 NP

Půdorys 1 NP

 
 
Vytvořeno 20.10.2017 11:07:42 - aktualizováno 15.8.2019 12:41:15 | přečteno 4108x | martina.maca
load