Jízdní řády

ikona souboruSouhrnná tabulka odjezdů Židlochovice - Brno a zpět

je aktualizována dle změny jízdních řádů od 1. 2. 2022


Novinky:
Bohužel byly zrušeny noční víkendové spoje autobusové linky 505 do Brno, hlavní nádraží a zpět. A také víkendový noční přípoj autobusové linky 521 k vlaku z Brna  do  Hrušovan u Brna. Noční víkendový vlak  však jede.

Dále platí:

  • vlaky linky S3 jsou ve směru na jih od Brna ukončeny střídavě v Židlochovicích a HustopečíchNejedou již do Břeclavi, kde je nahrazuje nová vlaková linka S51. Ta v úseku Šakvice – Břeclav pojede od přípojů linky R13 (případně i S3).
  • vlaky linky S3 z Hustopečí projíždějí méně vytížené zastávky Popovice u Rajhradu a Vojkovice nad Svratkou. Tyto zastávky naopak obsluhují vlaky linky S3 ze Židlochovic. 
  • přímé vlaky Židlochovice - Brno jsou převážně sladěny s autobusovou linkou 505 tak, že je možno přestupovat mezi nimi a linkou 505 v Rajhradě v obou směrech pro cestu přes Holasice, Vojkovice a Židlochovice, sídliště. Neplatí to však u všech spojů. 
  • autobusová linka 505 jede v pracovní dny až k Ústřednímu hřbitovu , kromě několika spojů mimo špičku, které končí v Rajhradě, žel.st. V sobotu  a neděli jede vždy jen do Rajhradu žel.st.. Úsek z Rajhradu, žel.st. po Ústřední hřbitov je obsluhován také autobusovou linkou 504
  • autobusová linka 522 ( Židlochovice - Hustopeče)  nezajíždí do Hrušovan u Brna  a končí i začíná v Židlochovice, žel.st. Tedy pro cestu do Brna se nedá využít.
  • autobusová linka 521 jezdí dále do Hrušovan, ale ne všechny spoje. Ty , které začínají v Židlochovicích vyjíždějí od žel. stanice, ostatní k žel stanici nezajíždějí, jedou z Hrušovan přes Židlochovice, aut. stan.  a dále na Nosislav. Tedy pro cestující z Brna  někam na trasu do Hustopečí, kteří pojedou přímým vlakem z Brna je optimální přestup z přímého vlaku na autobus 521 již v Hrušovanech, v Židlochovicích by bylo nutno přecházet z vlakového nádraží na autobusové.Do Hustopečí však je lépe využít přímého vlaku.
  • spojení do Hrušovan u Brna zajišťuje dále také linka 154, která ale ne vždy navazuje k vlaku v Hrušovanech u Brna, ale jede až na sídliště. 
  • linky 521 a 154 v úseku z Židlochovic do Hrušovan u Brna a zpět v sobotu a neděli nejedou vůbec( toto spojení obsluhuje totiž přímý vlak), proto je souhrnná tabulka pro sobotu a neděli upravena jinak a to pro kombinaci vlak a autobus 505 přes Rajhrad. Časný ranní spoj autobusu 521 v sobotu a neděli z Hrušovan u Brna, který navazoval na vlak  z hlavního nádraží v Brně v loňském roce , byl bohužel zrušen.
(upraveno 11.12.2021 VH)

Vytvořeno 21.4.2015 15:35:19 - aktualizováno 14.12.2020 12:09:20 | přečteno 15172x | vit.havel
load