Městský rozhlas

 pondělí 18. – pátek 22. září 2023

Informace z radnice:

 • Oznamujeme rodičům dětí narozených od června do září 2023, kteří by se rádi se svými dětmi zúčastnili slavnostního přivítání nových občánků našeho města, že je nutné přihlásit se nejpozději do 25. září 2023 v kanceláři matriky, Nádražní 750, e-mail: lenka.necasova@zidlochovice.cz. Formulář žádosti k pozvání na slavnostní přijetí naleznete na internetových stránkách města. Rodiče s dětmi v obřadní síni přivítá místostarosta města Židlochovice.
 • Vodárenská akciová společnost, a.s. oznamuje, že ve dnech od 2. do 11. října 2023 budou probíhat odečty vodoměrů. V případě nepřítomnosti prosím volejte stav vodoměru na tel.: 547 231 018 nebo 725 596 547. Přesný rozpis ulic naleznete na internetových stránkách města v sekci Aktuality.
 • Ve středu 13. září byl na ulici Masarykova nalezen svazek klíčů, který obsahuje i klíč od osobního automobilu. Majitel si jej může vyzvednout na podatelně Městského úřadu, Nádražní 750.
 • V úterý 19. září byla na Sídlišti Družba nalezena dětská koloběžka. Majitel si ji může vyzvednout u Městské policie.
 • Základní škola Židlochovice přijme na zkrácený úvazek dvě paní na úklid. Nástup 1. října 2023. Bližší informace podá ředitel školy.

Pozvánky na kulturní a společenské akce:

 • Komunitní centrum Židlochovice pořádá ve čtvrtek 21. září besedu Telefon je pomocník, na které vás Lukáš Javorek naučí zlepšit své dovednosti v používání dotykového telefonu. Setkání je určeno pro úplné začátečníky a začíná v 9:30 hodin.
 • Městské kulturní středisko Židlochovice Vás srdečně zve na Slavnosti burčáku s vinaři: Šťastné vinařství z Blučiny, Vinařství Válka z Nosislavi, vinařství Bronislav Svoboda ze Židlochovic, Vinařství Sklep Blučina a Vinařství Na Důlku ze Žabčic. Slavnost se uskuteční v sobotu 23. září od 11 hodin v areálu Robertovy vily. Zahraje vám Cimbálová muzika Notečka. Slavnosti burčáku jsou letos spojené s Uzavíráním cyklostezky Brno-Vídeň. Podrobnosti najdete na Facebooku města Židlochovice.
 • VATA Židlochovice pořádá v sobotu 23. září od 17 hodin v klubovně workshop na téma Superpotraviny. Motto: Zažij, ochutnej, sdílej recepty!
 • Městské kulturní středisko vás zve na další představení z cyklu LiStOVáNí, tentokrát na titul Literární hysterie. Konat se bude v úterý 26. září v sále Komunitního centra. Představení začíná v 18:30 hodin. Vstup umožněn od 17:30 hodin - vinný bar LIVINO.
 • Základní umělecká škola a Art zuš pořádájí při příležitosti 75. výroč založení Slavnostní koncerty na zámku. Koncert žáků v úterý 26. září a koncert učitelů ve středu 27. září. Koncerty se konají v hlavním sále židlochovického zámku v 18 hodin. Vstupné dobrovolné.
Inzerce: 
 • Židlochovické maminky zvou na Podzimní bazárek dětského oblečení a potřeb pro děti, v sobotu 23. září od 9 do 12 hodin v sokolovně. Bazárek není samoprodej, registrace prodejců na zidlochovickemaminky@gmail.com.
 • Pěstitelská pálenice Blučina dává na vědomí všem svým stávajícím i novým zákazníků, že je plně v provozu. Pálíme každý čtvrtek, své objednávky volejte na tel.: 607 542 253. Těšíme se na Vás Pálenice u Pavlíka Blučina.
 • Úklid hrobů nyní i v Židlochovicích. Objednávejte na tel.: 734 487 441, emailu: info@andelskesluzby.cz nebo na www.andelskesluzby.cz
 • Bystrá židle zve 23. září od 19 hodin na večer s vínem, hudbou a uměním. Vystoupí harmonikářka Klára Veselá s vlastní tvorbou. Víno nabídne Vinařství Měřínský a budou se dražit grafiky z výstavy Veroniky Cimmerman. Vstupné dobrovolné, degustace se platí po jednotlivých vzorcích.


load