Židlochovice – Výchovné a zdravotní řezy stromů 2023

Projekt řeší provedení následné péče pomocí výchovných a zdravotních řezů u 448 ks stromů na celkem 16 různých lokalitách v intravilánu i extravilánu města Židlochovice.

Logotyp jihomoravsky kraj RGB (3)  

Jedná se o výsadby různého stáří. U mladších jedinců bude proveden výchovný řez, u starších jedinců bude proveden nejen výchovný řez, ale i řez zdravotní.

Cílem výchovného řezu je podpoření charakteristické architektury a tvaru koruny, který je typický pro daný druh a dává předpoklad vytvoření zdravé, vitální, funkční a stabilní koruny v období dospělosti stromu. Dále se při výchovném řezu postupně zvyšuje nasazení koruny, až dosáhne potřebného průjezdního, či průchozího profilu.

Cílem zdravotního řezu je zabezpečení dlouhodobé funkce a perspektivy dospívajících a dospělých stromů s udržením jejich dobrého zdravotního stavu, vitality a provozní bezpečnosti.

Město Židlochovice provádí výše popsanou péčí o mladé stromy v pravidelných intervalech po 3 – 5 letech, u ovocných druhů i častěji a to vždy kvalifikovanou osobou.

Celkové výdaje za realizaci výchovných a zdravotních řezů stromů činí 104 325,- Kč.

Tento je projekt spolufinancován z rozpočtu Jihomoravského kraje v rámci dotačního programu „Podpora adaptačního opatření na změnu klimatu v roce 2023“.

Výše finančního příspěvku činí 60 000,- Kč.

 


Vytvořeno 25.7.2023 15:36:59 | přečteno 115x | martinamaca
load