Židlochovice - Výchovné a zdravotní řezy stromů 2021

Projekt řeší provedení následné péče pomocí výchovných a zdravotních řezů u 447 ks stromů na celkem 35 různých lokalitách v intravilánu i extravilánu města Židlochovice. Jedná se o výsadby, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí od 2 do 25 let. U mladších jedinců bude proveden výchovný řez, u starších jedinců bude proveden nejen výchovný řez, ale i řez zdravotní.

Cílem výchovného řezu je podpoření charakteristické architektury a tvaru koruny, který je typický pro daný druh a dává předpoklad vytvoření zdravé, vitální, funkční a stabilní koruny v období dospělosti stromu. Dále se při výchovném řezu postupně zvyšuje nasazení koruny, až dosáhne potřebného průjezdního, či průchozího profilu.

Cílem zdravotního řezu je zabezpečení dlouhodobé funkce a perspektivy dospívajících a dospělých stromů s udržením jejich dobrého zdravotního stavu, vitality a provozní bezpečnosti.

Město Židlochovice provádí výše popsanou péčí o mladé stromy v pravidelných intervalech po 3 – 5 letech, u ovocných druhů i častěji a to vždy kvalifikovanou osobou.

Celkové výdaje za realizaci výchovných a zdravotních řezů stromů činí 74 750,- Kč.

Tento je projekt spolufinancován z rozpočtu Jihomoravského kraje v rámci dotačního programu „Podpora boje proti suchu, zadržení vody v krajině a následná péče o zeleň na území Jihomoravského kraje v roce 2021“.

Logotyp jihomoravsky kraj RGB (3)

Výše finančního příspěvku činí 48 587,- Kč.


Vytvořeno 8.9.2021 14:11:45 | přečteno 262x | martinamaca
load