ZŠ Židlochovice – sportovní areál

letacek sportoviste

ZŠ Židlochovice má moderní sportovní areál pro venkovní sporty. V odpoledních hodinách mohou areál využívat občané města i okolních obcí. Při pobytu na sportovišti je nutné dodržovat provozní řád. Areál byl vybudovaný z finančních zdrojù Evropské unie, města Židlochovice a za přispění obcí Blučina, Branišovice, Hrušovany u Brna, Medlov, Opatovice, Sobotovice, Unkovice, Vranovice, Žabčice, Nosislav.  

Celkové náklady stavby dosáhly částky 15,1 mil. Kč včetně DPH. Evropský fond regionálního rozvoje (ERDF) poskytl dotaci ve výši 10 milionů korun (včetně DPH), zbývající část uhradilo město Židlochovice s laskavým přispěním okolních obcí, jejichž žáci spádovou základní školu navštěvují. Práce probíhaly od srpna 2014 do letošního května, zakázku zrealizovala stavební firma OHL ŽS, a.s. 

Sportoviště je určeno pro míčové hry na umělém trávníku – malá kopaná, házená, volejbal, nohejbal, basketbal na polyuretanovém povrchu, k dispozici je sportovní běžecká dráha se sektory pro skok do dálky a vrh koulí, atletické disciplíny. V době školního vyučování se provoz řídí rozvrhem školy. V době mimo vyučování je hřiště volně přístupné veřejnosti. Přednost ve využití jednotlivých sportovišť mají sportovní oddíly města Židlochovice a okolních obcí, které přispěly na výstavbu. 

Provozní doba: duben až říjen 07:00–20:00 hodin; listopad až březen 07:00–16:00 hodin. Provozní doba pro veřejnost může být upravena z důvodů předem domluvených akcí školských, sportovních a společenských zařízení a organizací, popř. skupiny občanů. 

Správce areálu: Základní škola Židlochovice, Tyršova 611, 667 01 Židlochovicee-mail: info@zszidlochovice.cz, tel: 547 425 421, 775 576 775.

Vytvořeno 17.8.2016 11:47:04 | přečteno 2463x | martina.golova
load