Stavební úpravy zbrojnice JSDH Města Židlochovice

Logotyp jihomoravsky kraj RGB (4)

Projekt řeší stavební úpravy v hasičské zbrojnici JSDH města Židlochovice. Jedná se o vestavbu provozu chemické služby, kterou město započalo již v roce 2019.

STAVEBNÍ ÚPRAVY ZBROJNICE JSDH MĚSTA ŽIDLOCHOVICE

V rámci projektu se realizovala přestavba stávající garáže pro požární vozidlo, a to na prostor chemické služby, kde budou uskladněny a čištěny protichemické obleky (helmy, obleky, boty, rukavice, masky a láhve se stlačeným vzduchem).

Prostor bude určen pro jednoho zaměstnance HZS, který zde nebude trvale, pouze v době, kdy bude manipulovat (čistit, kontrolovat a opravovat) s protichemickými obleky. Nově vzniklý prostor je rozdělen na jednotlivé části dle funkčnosti využití. Nachází se zde sprcha, ve které dochází k čištění jednotlivých částí obleků, dále jsou zde umístěny průmyslové pračky a zařízení určené k vysoušení vypraných oděvů. Jednotlivé části oděvu zde budou i revidovány, tzn., že se zde bude provádět zkouška těsnosti a nakonec budou uskladněny a nachystány k použití. Pro plnění lahví se stlačeným vzduchem bude v nově vzniklém prostoru umístěn kompresor.

Zaměstnanec, který bude provádět údržbu protichemických oděvů, nebude ve styku s nebezpečnými látkami.


Tento je projekt spolufinancován z rozpočtu Jihomoravského kraje v rámci dotačního programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje na období 2017 - 2020“.


Vytvořeno 1.12.2020 9:52:06 - aktualizováno 1.12.2020 9:52:55 | přečteno 171x | renatanovakova
load