Rekonstrukce komunikací pro pěší ve městě Židlochovice – II. etapa

logo EU

Obsahem projektu je rekonstrukce a výstavba komunikací pro pěší, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti dopravy na daných úsecích.

logo podbrnensko

Stavební práce jsou realizovány s ohledem na umožnění bezbariérového užívání chodníků osobami s omezenou schopností pohybu a omezenou schopností orientace.

Chodníky určené k rekonstrukci - ulice Masarykova, ulice Komenského a ulice Palackého - jsou značně poškozené, dlažba je místy vystouplá nebo naopak propadlá, stávající kamenné obrubníky jsou rovněž v nepravidelné poloze, některé jsou značně poškozené a budou vyměněny. Příčný spád chodníků se místy mění a neumožňuje odtok povrchové vody. Rekonstrukce chodníků přispěje ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Nový chodník podél silnice II/425 v Židlochovicích od budovy MěÚ Židlochovice na ulici Nádražní po přechod pro chodce u objektu České pojišťovny - stavba umožní převedení pěšího provozu probíhajícího v daném úseku po parkovišti na chodník výškově oddělený od vozovky, což významně přispěje ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v dané lokalitě.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Vytvořeno 4.3.2021 19:59:21 - aktualizováno 4.3.2021 20:10:26 | přečteno 149x | renatanovakova