Pořízení nového dopravního automobilu pro JSDH

kk 06 cerven 2020

Projekt řeší pořízení nového dopravního automobilu tovární značky Volkswagen Transport pro jednotku sboru dobrovolných hasičů města Židlochovice. Pořízením nového dopravního automobilu bude zajištěna stálá akceschopnost jednotky a umožní plnění úkolů na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Nový automobil bude rovněž sloužit pro přepravu členů JSDH v operačním a organizačním řízení.

Nový automobil má základní výbavu a umožňuje přepravu až 9 osob.

 

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Ministerstva vnitra prostřednictvím Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky v rámci programu „Dotace pro jednotky SDH obcí“.

Dále je projekt spolufinancován z rozpočtu Jihomoravského kraje v rámci programu „Individuální dotace JMK 2019“.


článek ZPRAVODAJ města Židlochovice, číslo 6 / červen 2020:

Nové auto pro Sbor dobrovolných hasičů

Jednota sboru dobrovolných hasičů města Židlochovice si poslední březnový den převzala od dodavatele CARen, a. s., nové vozidlo tovární značky Volkswagen, model Transport.
-----------------------------
Ing. Hana Halounová
projektové oddělení
----------------------------
Nové vozidlo nahradí vozidlo stávající, které je již na hraně své životnosti a bezpečnosti. Pořízením vozidla došlo k náhradě již technicky nezpůsobilého vozidla, a tím zůstane zajištěna trvalá akceschopnost jednotky. Vozidlo bude zajišťovat plnění úkolů na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva (nejen v obvodu obce s rozšířenou působností města Židlochovice, ale v případě potřeby a nutnosti v celém JMK), a dále bude nové vozidlo sloužit k přepravě členů JSDH v operačním a organizačním řízení. Pořízený vůz je v základním vybavení a umožňuje přepravu devíti hasičů nebo osmi evakuovaných osob.
Koupě vozidla byla spolufinancována z rozpočtu Ministerstva vnitra prostřednictvím Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky, a to v rámci programu „Dotace pro jednotky SDH obcí“, a dále z rozpočtu Jihomoravského kraje. 
Z celkové pořizovací hodnoty vozu ve výši 1 024 870,– Kč činila výše dotace 750 000,– Kč (450 000,– Kč MV – GŘ HZS ČR; 300 000,– Kč JMK).

IMG 20200401 132243 – kopie
Nové vozidlo nahradí staré, technicky již nevyhovující / foto: město ŽidlochoviceVytvořeno 10.6.2020 13:47:21 - aktualizováno 15.6.2020 11:28:40 | přečteno 800x | renatanovakova
load