Okolo Výhonu – běh nahoru a dolů

Logo Výhon

Ve sportovním, ale věříme, že i ve společenském kalendáři Židlochovic můžeme v letošním roce nalézt jednu nepřehlédnutelnou novinku – běžecký závod s názvem Okolo Výhonu, který je zařazen do třicátého ročníku Českého poháru v běhu do vrchu.  

Akce se uskuteční v neděli  31. května.  Že nepůjde pouze o „běhání na čas“ dokládá i slogan, nebo chcete-li, vize závodu: „potkávání lidí, kteří nechtějí stát, na úrodné půdě magického kopce“.

„Když jsem se přestěhoval do Židlochovic a poprvé vystoupal na Výhon, věděl jsem, že je to místo jako stvořené pro podobnou akci. Jsem rád, že mé představy našly pochopení jak u vedení města, tak u všech partnerů, kteří se rozhodli závod podpořit“, říká hlavní pořadatel závodu, Tomáš Klášterecký a dodává: „byl bych rád, kdyby se náš závod stal příležitostí pro potkávání běžců všech výkonností ze Židlochovic a okolí s podobnými lidmi z celé ČR“. 

Z propozic závodu je zřejmé, že půjde skutečně o akci pro každého. Trať o vzdálenosti 5,6 km s převýšením 280m nahoru a dolů je postavena tak, aby ji zvládl i běžec – začátečník, ale aby zároveň při vyšším tempu prověřila kvality běžce - závoďáka. Zařazení závodu do Českého poháru v běhu do vrchu pak dává případným „prvoběžcům“ záruku, že přijede široké pole závodníků všech výkonnostních kategorií. To znamená, že ať už na tom jste s kondičkou jakkoli, nebudete se na trati trápit sami…

Vedle hlavního závodu je připraven i lidový běh, který je ideální pro rodiny s dětmi, nebo pro ty, kteří si přeci jen nevěří na delší trať hlavního závodu. Jeho trať vede od židlochovické radnice s cílem u Akátové věže. Parametry tak činí 1,8 km a 170 m převýšení. Odvoz osobních věcí k Akátové Věži je zajištěn. Účastníci lidového běhu pak v cíli svého závodu budou moci fandit běžcům v hlavním závodě, kteří sem dorazí chvíli po nich a čekají je tři okruhy kolem Akátové věže. 

profil zavodu, obrázek se otevře v novém okně

profil hlavního závodu  

vyhon trasa, obrázek se otevře v novém okně

trať hlavního závodu

Startovné, ve kterém je zahrnuto i občerstvení po závodu, činí pro hlavní závod 100 Kč při přihlášce předem (150 Kč na místě) a 50 Kč pro lidový běh (rodina platí vždy pouze 50 Kč bez ohledu na počet členů). V rámci hlavního závodu je pořadatelem vyhlášena zvláštní kategorie „nejrychlejší Židlochovičák a Židlochovaččka“. Případný výtěžek ze závodu bude navrácen „zpět kopci“ formou vytvoření fondu na údržbu Akátové věže.

Veškeré podrobnosti naleznete na oficiálních stránkách závodu www.behynavyhon.cz. Pokud máte rádi běh v přírodě, rádi se setkáváte s příjemnými lidmi a ještě k tomu chcete podpořit dobrou věc, můžete se zde již teď předem přihlásit za zlevněné startovné. A potom začít pomalu, ale soustavně trénovat na Den D.

Vytvořeno 20.4.2015 17:04:48 | přečteno 1543x | Jiří Třísko
load