Meruňkobraní aneb festival meruněk 18. 7. 2015

V  roce 2015 připravuje Městské kulturní středisko Židlochovice ve spolupráci s místními podnikateli akci na podporu regionální potraviny – židlochovické meruňky přímo na židlochovickém náměstí Míru. Akce samotná se uskuteční druhou víkendovou sobotu v červenci – 18. 7. 2015.

K účasti na této ojedinělé akci byli osloveni hlavní  protagonisté pořadu České televize "Kluci v akci", kteří vystoupí na pódiu, kde budou prezentovat nejen meruňku, ale také jídlo „zblízka" tzv. Slow food, což znamená vážit si místní kultury stolování, prosazovat a vychutnávat ojedinělé místní produkty – potraviny zde vyprodukované a oživovat i dávno zapomenuté recepty. Cílem je zvýšit propagaci meruňky v gastronomii a  zvednout tak povědomí o možnostech jejího širokého využití v regionu a směrovat místní podnikatele k jejímu zapojení do svého portfolia (gastronomie, meruňkovice, džemy sušené ovoce, atd.).

Součástí Meruňkobraní bude rovněž bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Z mnoha plánovaných akcí, počínaje výstavou meruněk s odbornou přednáškou ve vinotéce RTIC a doprovodné výstavě v Malé galerii lze zmínit především doprovodný jarmark řemesel, zmiňované vstupy gastro show, pánů Ing. Filipa Sajlera šéfkuchaře a spolumajitele Perfect Canteen a Ondřeje Slaniny, barmanská show SHŠ Velké Meziříčí, povídání o pálence - pálenice Blučina, košt a bodování meruňkovice drobných zahrádkářů, soutěž v pojídání knedlíků na pódiu, putovní sklípek na dvorku RTIC a mnoho dalšího. 

Hlavními organizátorkami jsou za město Židlochovice paní L.  Betášová a M. Moudrá, za podnikatele pak ing. Ivana Flajšingerová, Ph.D

Lenka Betášová 
Město Židlochovice 
regionální kabelová televize, referent RTIC
Židlochovice, Masarykova 100 

547 426 024, 734 352 343 

betasoval@zidlochovice.cz 
infokanal@zidlochovice.cz 


Výzva místním restauračním zařízením - Zapojte se k Židlochovickému Meruňkobraní dne 18.7. 2015

Restaurace ze Židlochovic, které připraví speciální menu, sestavené z pokrmů moderní české kuchyně v duchu slow food, s použitím regionálních potravin, budou organizátorem propagovány na plakátech, v médiích a přímo v den akce moderátorem z pódia.  Návštěvníci Meruňkobraní pak budou motivováni k navštívení přihlášených restaurací.

Propozice k účasti restaurace: 

Restaurace sestaví menu pokrmů v duchu slow food pod hlavičkou Meruňkobraní (dodá pořadatel), které budou v nezměněném obsahu dne 18. 7. nabízet návštěvníkům. Počet chodů v menu či počet jídel k výběru není omezen, stejně tak cena celého menu nebo jednotlivých pokrmů není nijak limitována. Menu však musí být nabízeno na zvláštním jídelním lístku s označením akce  MERUŇKOBRANÍ „Židlochovická meruňka na talíři aneb festival meruněk". Zapojení restaurace do akce je bezplatné.

Podmínky účasti:

dodání vyplněné přihlášky a požadovaných podkladů (MENU DNE) do 1. 6. 2015 na adresu Lenka Betášová, Masarykova 100, Židlochovice nebo na e-mail betasoval@zidlochovice.cz 

označení provozovny logem MERUŇKOBRANÍ(dodá pořadatel)

nabídka pokrmů na označeném zvláštním jídelním lístku 

vystavení seznamu dalších zúčastněných restaurací na viditelném místě (nejlépe na rubové straně předtisku jídelního lístku)

Přihláška musí obsahovat: 

Název restaurace / firmy a adresu, jméno majitele, vedoucího a šéfkuchaře, případně logo restaurace, internetovou adresu restaurace, e-mail kontaktní osoby. Nabídku pokrmů s cenou (cena za celé menu nebo za jednotlivá jídla) a časy od kdy do kdy bude speciální menu na MERUŇKOBRANÍ hostům k dispozici.

Touto výzvou umožňujeme místním restauracím a podnikatelům jedinečnou příležitost stát se součástí festivalu s nadregionální účastí. Hlavní mediální sponzor rádio Krokodýl a ČR 1.

Vytvořeno 4.6.2015 16:26:17 | přečteno 1199x | Jiří Třísko
load