Meruňkobraní 2016 aneb II. festival meruněk v Židlochovicích se uskuteční 16. července

merunkova menu

Tradici založenou v roce 2015 v malém jihomoravském městečku Židlochovice také v letošním roce uspořádá Městské kulturní středisko ve spolupráci s místními a regionálními podnikateli na podporu tradice židlochovické meruňky.  Zdejší náměstí tak po roce ožije právě v době dozrávání těchto sytě oranžových plodů Moravy druhý víkend v červenci.

K účasti na této ojedinělé akci byl osloven člen asociace kuchařů a cukrářů ČR, pan Mirek Husák, který vystoupí v přímém vstupu na pódiu, kde bude prezentovat čtyřchodové menu, nově také zařazujeme míchané nápoje v podání vicemistra ČR ve flair bartendingu, aneb tzv. uměleckou prezentaci míchaných nápojů se zábavným servisem a mnoho, mnoho dalšího. Cílem festivalu je podpora propagace meruňky v gastronomii našeho regionu a také přesvědčení veřejnosti o jejím širokém využití v praxi.

Můžete se opět těšit na bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Z mnoha plánovaných akcí, počínaje výstavou meruněk s odbornou přednáškou ve vinotéce RTIC a rozšířené výstavě v Malé galerii informačního centra lze zmínit především jarmark řemesel, širokou nabídku meruňkových džemů, prodej meruňkových knedlíků, meruněk z Výhonu,  meruňkové kosmetiky a pro loňský velký úspěch zařadíme podruhé gastro show pánů „kluků“ Ing. Filipa Sajlera šéfkuchaře a spolumajitele Perfect Canteen a Ondřeje Slaniny, známých tváří z televizní obrazovky. Dále již zmíněná barmanská show Davida Neumanna, vinařská sekce představí možné snoubení meruňky s vínem a pro milovníky něčeho ostřejšího proběhne od středy 13. 7. košt a bodování meruňkovice od drobných zahrádkářů. I letos vyvrcholí pódiové vstupy v 16:00 hod. soutěží v pojídání meruňkových knedlíků pro dospělé s názvem O Meruňkového krále slunečného města a nově zařazujeme soutěž pro děti v pojídání půlených meruněk na čas. Opomenout nesmíme možnost komentovaných prohlídek židlochovického zámku, který je běžně veřejnosti nepřístupný a mnoho, mnoho dalšího, na čem stále intenzivně pracujeme a dotváříme do konečné podoby. Návštěvník se tak určitě má znovu na co těšit!!! 

Hlavními organizátorkami za město Židlochovice paní Lenka Betášová a Milena Moudrá, za podnikatele Ing. Ivana Flajšingerová, Ph.D (košt meruňkovice, snoubení vína s meruňkou) 

Lenka Betášová
Město Židlochovice
regionální kabelová televize, referent RTIC
Židlochovice, Masarykova 100
547 426 024, 734 352 343
lenka.betasova@zidlochovice.cz 


Tisková zpráva -  ikona souboruKNEDLÍKOVÝ KRÁL SLUNEČNÉHO MĚSTA

Výzva místním restauračním zařízením: 

Zapojte se k Židlochovickému Meruňkobraní… 

Restaurace ze Židlochovic, které připraví speciální menu, sestavené z pokrmů moderní české kuchyně v duchu slow food, s použitím regionálních potravin, budou organizátorem propagovány na plakátech, v médiích a přímo v den akce moderátorem z pódia. Návštěvníci Meruňkobraní pak budou motivováni k navštívení přihlášených restaurací.

Propozice k účasti restaurace: 

Restaurace sestaví menu pokrmů v duchu slow food pod hlavičkou Meruňkobraní (dodá pořadatel), které budou v nezměněném obsahu celý týden od čtvrtku 14. do čtvrtku 21. 7. 2016 nabízet návštěvníkům. Počet chodů v menu či počet jídel k výběru není omezen, stejně tak cena celého menu nebo jednotlivých pokrmů není nijak limitována. Menu však musí být nabízeno na zvláštním jídelním lístku s označením akce MERUŇKOBRANÍ „Židlochovická meruňka na talíři aneb festival meruněk". Zapojení restaurace do akce je bezplatné.

Podmínky účasti:

  • dodání vyplněné přihlášky a požadovaných podkladů (MENU DNE) do 1. 6. 2016 na adresu Lenka Betášová, Masarykova 100, Židlochovice nebo na e-mail lenka.betasova@zidlochovice.cz 
  • označení provozovny logem MERUŇKOBRANÍ (dodá pořadatel)
  • nabídka pokrmů na označeném zvláštním jídelním lístku 
  • vystavení seznamu dalších zúčastněných restaurací na viditelném místě (nejlépe na rubové straně předtisku jídelního lístku)

Přihláška musí obsahovat: 

Název restaurace / firmy a adresu, jméno majitele, vedoucího a šéfkuchaře, případně logo restaurace, internetovou adresu restaurace, e-mail kontaktní osoby. Nabídku pokrmů s cenou (cena za celé menu nebo za jednotlivá jídla) a časy od kdy do kdy bude speciální menu na MERUŇKOBRANÍ hostům k dispozici.

Touto výzvou umožňujeme místním restauracím a podnikatelům jedinečnou příležitost stát se součástí festivalu s nadregionální účastí. Hlavní mediální sponzor rádio Krokodýl a Český rozhlas 1, partnerem letošního ročníku bude firma Kolofa.

ikona souboruMáme rádi meruňky - pravidla

ikona souboruMáme rádi meruňky - podpis

Hodnocení meruňkovice u příležitosti židlochovického Meruňkobraní 2016

ikona souboruInfo a hodnocení
Vytvořeno 17.3.2016 7:01:38 - aktualizováno 11.7.2016 10:59:04 | přečteno 2854x | martina.golova
load