Židlochovický hafík 2012

Židlochovický hafík 2012

V neděli 17. června 2012 v odpoledních hodinách Židlochovice ožily neobvyklým ruchem. Zdejší kynologický klub ve spolupráci s Orlem Židlochovice pořádal již IV. ročník místní výstavy pejsků Židlochovický hafík 2012. Zúčastnit se mohli psi bez PP ale i s PP. Počasí nám tentokrát přálo. Bylo opravdu vedro a pejsci i páníčci vyhledávali úkryt ve stínu a voda do misek tekla proudem.  

Smyslem této výstavy byla prezentace jednotlivých plemen, jejich fyzických i povahových vlastností a také spolupráce s psovodem.  Soutěžilo se v kategoriích: Dítě a pes - mladší, Dítě a pes - starší, Dorost, Psi s PP malí a střední, Psi s PP velcí, Psi bez PP malí a střední, Psi bez PP velcí, Veteráni a kategorie Čestná. Vítězové kategorií Psů s PP a Psů bez PP dále soutěžili mezi sebou o titul z kategorie a vítězové těchto kategorií se následně utkali mezi sebou o titul Židlochovický hafík 2012. Diváci měli možnost dát hlas svému favoritovi kategorii Pes sympatie 2012. Celkem měli diváci možnost vidět 33 pejsků, kteří se předváděli v kruhu  .A šlo jim to výborně!  

Nelehkého úkolu posuzování se opět ujala zkušená chovatelka Iva Kleinová, majitelka CHS Lucky Veles, vedoucí kruhu byla Lenka Brzobohatá, předsedkyně a cvičitelka našeho klubu a rovněž chovatelka  československých vlčáků – CHS Tawy. Nemohl samozřejmě chybět ani stálý veterinární dozor, který zajistila svojí přítomností MVDr. Petra Fedorová. 

V přehlídce byla k vidění řada plemen, například : Šeltie, Borderkolie, Belgický ovčák - Malinois, Bílý Švýcarský ovčák, Německý ovčák, Československý vlčák, Německý vlčí špic, Irský vlkodav, Stafordširský bullterier, Mops, Pražský krysařík, Jack russell terier, Pudl královský, Maďarský ohař krátkosrstý, Staroanglický ovčák, Kolie, Labradorský retriever, Welsh corgi cardigan, Basenji, Bullmastif. Nutno podotknout, že nejvíce bylo opět Československých vlčáků, oblíbeného plemena KK Židlochovice..

Velký dík patří sponzorům této oblíbené  výstavy, především firmě Dibaq a. s., která akci významně podpořila svými výrobky z výživového programu Fitmin, CHS Really Irish za krásné kokardy pro vítěze a  CHS Lucky Veles za dárky do soutěže Dítě a pes.

Aleš Habart
Kynologický klub Židlochovice  

Židlochovický hafík 2012

Židlochovický hafík 2012

Židlochovický hafík 2012

 
Židlochovický hafík 2012

Židlochovický hafík 2012

 
Židlochovický hafík 2012

Židlochovický hafík 2012

 
 
Vytvořeno 17.4.2015 13:28:43 | přečteno 1141x | Jiří Třísko
load