Závěr badmintonové sezóny

Družstva

V květnu a červnu proběhly na celorepublikové úrovni badmintonové turnaje družstev. V polovině května se v Českém Krumlově konalo Mistrovství ČR družstev žáků, kterého se zcela zaslouženě zúčastnil i náš oddíl, a to díky vítězství v krajském přeboru. Naše mladé družstvo nastoupilo ve složení Petr Gola, Adam Svoboda, Matěj Vidrmert, Bára Otáhalová, Katka Otáhalová a Veronika Srncová. Ve skupině B obsadilo družstvo po porážkách od Mostu, Benátek a Pardubic poslední místo. V nedělním zápase o umístění pak naši svěřenci porazili Jiskru Nejdek a obsadili konečné 7. místo. Může to vypadat jako neúspěch, ale v porovnání se silnými týmy z velkých měst už samotná účast na mistrovství je velkým úspěchem.

První červnový víkend proběhl v Liberci již tradiční turnaj regionálních výběrů jednotlivých oblastí, známý pod názvem Falco Cup. Za výběr jižní Moravy nastoupili hráči našeho oddílu Petr Gola a Veronika Srncová. Doplnili je Adéla Švecová z Podivína a Jiří Bureš z Jehnic. V pětičlenné skupině A obsadili výborné druhé místo po vítězství nad družstvy západních Čech, Prahy II a Dobrušky a prohře s výběrem jižních Čech. V nedělním boji o bronzovou medaili nestačili poměrem 2:3 na výběr severních Čech, ale i tak je konečné 4. místo z deseti zúčastněných skvělým úspěchem našich mladých hráčů.

Jednotlivci

Poslední dubnový a první květnový víkend proběhly závěrečné republikové turnaje jednotlivců v kategorii dospělých a Mistrovství ČR v kategoriích do 13 a 15 let. Na všech turnajích nás reprezentovali zástupci oddílu, v mladších žácích to byla děvčata Barča Otáhalová a Marie Zbořilová, ve starších žácích to byli Veronika Srncová a Petr Gola, v dospělých pak Ondra Král.

V nejmladší soutěžní kategorii si děvčata jela především pro cenné zkušenosti. A proto jeden vyhraný zápas v každé z párových disciplín v podání Báry je úspěchem. Ve smíšené čtyřhře to znamenalo dělenou 9. až 17. pozici, ve čtyřhře dokonce 5. až 8. místo.

Veronika odjížděla na Mistrovství ČR v pozici nasazené hráčky a chtěla si přivézt medaili. V silné konkurenci se jí nakonec podařilo získat bronzovou medaili ve čtyřhře dívek (se spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou), v ostatních disciplínách zůstala před branami semifinále. Medaile z MČR je samozřejmě velkým úspěchem a doufejme, že v příštím roce v této kategorii své umístění a výsledky minimálně zopakuje. Petr Gola se sice mezi chlapci neprosadil, předvedl však slušný výkon a cenné zkušenosti ze zápasů se mu budou hodit v dalších turnajích.

V severočeském Liberci se konal poslední turnaj dospělých a do bojů se zapojil i Ondra Král. Bohužel se na výsledcích podepsal tréninkový výpadek způsobený studijními povinnostmi, ale i tak si Ondra odváží dvě pátá až osmá místa z párových disciplín a před koncem sezóny si ve dvouhře a smíšené čtyřhře udržel postavení v první desítce (9., resp. 5. místo). O týden později jako hostující hráč nastoupil za družstvo Slávie Liberec k dvojzápasu o udržení v extralize. Soupeřem extraligového Liberce byla družstva TJ Montas Hradec Králové a USK Plzeň. Náš zástupce svým zodpovědným výkonem přispěl k hladkému vítězství libereckého týmu poměrem 8:0 a 6:2 (Ondra vyhrál všechna 4 svá utkání na dva sety) a to znamenalo udržení Liberce v extralize i pro příští sezónu.

V první polovině června se v rámci akademického mistrovství ČR (sportovní zápolení studentů vysokých škol) odehrál zřejmě poslední turnaj této sezóny. Ondra Král ve smíšené čtyřhře společně se Zuzkou Jeřichovou z Mostu obsadil bronzovou pozici. Ve dvouhře se probil až do finále, kde podlehl Petru Jelínkovi z Brna. Se stejným partnerem pak zcela ovládli čtyřhru mužů a odvážejí si tak zlaté medaile a titul akademického mistra ČR.

Konec sezóny

Žáci oddílu badmintonu T. J. Sokol Židlochovice se rozloučili se sportovní sezónou tradičně závěrečným turnajem. 7. června se sešlo v sokolovně 23 žáků oddílu. Do turnaje byly nalosovány dvojice složené z hráče, který hraje turnajové soutěže, a člena přípravky. V těchto dvojicích měli zkušenější hráči radit a vysvětlovat zásady hry svým mladším kolegům a ti mladší zase poznali, jak vypadá hra na soutěžní úrovni. Hrálo se jen pro radost a po turnaji dostali všichni hráči diplomy a sladkou odměnu. Následovala zábava u táboráku s opékáním špekáčků.

Nyní bude většina hráčů měsíc odpočívat a naplno se začne připravovat na další sezónu od začátku srpna. Přeji všem našim hráčům chuť do další badmintonové práce, radost z předvedené hry, minimum zranění a úspěšnou příští sezónu.

Ing. Karel Král
Vlastimil Helma
T. J. Sokol Židlochovice

Vytvořeno 17.4.2015 14:05:27 | přečteno 632x | Jiří Třísko
load