Vinařská konference 2014

V pátek 6. června uspořádalo Město Židlochovice, ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem Židlochovice a s podporou Vinařského fondu, seminář „Vinařství očima Židlochovicka a Dolního Rakouska“ se zaměřením na kabernetové odrůdy pro růžová a červená vína.  

Seminář se uskutečnil v Masarykově kulturním domě za účasti 40 posluchačů, převážně z řad odborné veřejnosti. Přednášeli Ing. Ivana Flajšingerová, Ph.D., která přítomné seznámila s  ampelografií kabernetových odrůd a jejich rozšířením v České republice, dále DOc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. s tématikou moderní sklepní technologie pro růžová a červená vína a Ing. Karel Hanák přijel z  rakouského Klosterneuburgu pohovořit o moderní agrotechnice a pěstování těchto kabernetových odrůd v praxi. Po přednáškách proběhla diskuze, ve které přednášející odpovídali na dotazy posluchačů.

Závěrem mohli účastníci degustovat ze 30 vzorků vín pouze kabernetových odrůd od vinařů z jižní Moravy. Seminář připravil a také moderoval prof. MUDr. Peter Wendsche, CSc. 

Jan Šotnar, předseda ZO ČZS 

Vytvořeno 20.4.2015 12:59:19 | přečteno 846x | Jiří Třísko
load