Soutěž v požárním sportu o pohár starosty města

Dne 16. června 2012 se jako tradičně uskutečnila soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Židlochovic, konaná na travnaté ploše za fotbalovým stadionem, pořádaná naším Sborem dobrovolných hasičů. Toto židlochovické soutěžní kolo je součástí 11. ročníku Okresní ligy mládeže. 

Za vydařeného slunného počasí se soutěže účastnilo 15 družstev mladších a 16 starších žáků z dalekého okolí. Žáci si své natrénované dovednosti porovnali ve dvou disciplínách: štafetě 4x60 metrů s překážkami a v požárním útoku. Bylo velice zajímavé sledovat nadšení a zápal mladých hasičů v tento „požární sport“ a s jakým nasazením se snažili provést svůj úkol co nejlépe. Vždyť jednomu z nejmladších účastníků byly jen 4 roky, což v žádném případě nebránilo k podání jeho nejlepších výkonů. Ne vše se ale vždy vydaří. I to se může stát a stejně jako k životu, tak k soutěžení tento občasný nezdar patří.

Po zdolání disciplín všemi družstvy a sečtení všech bodů se na prvním místě za mladší žáky umístilo družstvo Syrovice „A“. Ze starších žáku se na nejvyšší příčku probojovalo družstvo Kuřim „B“. Domácí se umístili na 14. a 12. místě. Při závěrečném nástupu po předání pohárů a cen vyhodnotil pan starosta města Židlochovic soutěž jako velice zdařilou. Vyslovil mladým hasičům svůj obdiv a popřál jim mnoho zdaru do jejich dalšího snažení.

Zdeněk Máca
kronikář SDH Židlochovice 

Vytvořeno 17.4.2015 13:27:37 | přečteno 329x | Jiří Třísko
load