Putování za vínem

Putování za vínem

V sobotu 8. listopadu vyrazilo autobusem do moravských vinných sklepů 35 zahrádkářů, aby se i letos obohatili o poznatky nových technologií v pěstování a výrobě vín.

První zastávka se uskutečnila v Hustopečích do nedávno  zrekonstruovaných sklepů na Nádražní ulici. Nyní se tu nachází po rekonstrukci jeden z nejmodernějších vinařských závodů v Hustopečích, ve kterém se vyrábí až 1.3 miliónu litrů vína. Degustace započala ročníkovými víny 2013 a poté byla ochutnávka vín mladých, ještě zrajících.

Další zastávkou byly Čejkovice s historickými sklepy Templářů z počátku 13. století. I když mnoho z nás tyto sklepy v minulosti již navštívilo, historický výklad o vzniku a zániků Templářů na jižní Moravě byl neméně zajímavý, včetně následné degustace archivních vín z místní  produkce. Poté, co byla složena poklona největšímu stále používanému sudu na Moravě (Mikulovský je sice větší, ale už nepoužívaný), pokračovala cesta dál do vinařské obce Vrbice. V labyrintu třech spojených sklepů v nejvyšší řadě sklepních uliček majitel sklepů U jezírka provedl účastníky řízenou degustací do „závěrečné“ nálady.

Za ZO ČZS Peter Wendsche a Jaromír Dratva, redakčně kráceno  

Putování za vínem

Putování za vínem

Putování za vínem

 
Putování za vínem

Putování za vínem

 
Putování za vínem

Putování za vínem

 
 
Vytvořeno 20.4.2015 15:20:25 | přečteno 502x | Jiří Třísko
load