Beseda k novému třídění odpadů vzbudila ohlas

Ve čtvrtek 8. 10. proběhla první ze tří ekologicko - popelářských besed s občany města k novému systému třídění a svozu odpadů. Na dotazy odpovídal starosta Židlochovic, Ing. Jan Vitula, spolu se zástupci odboru životního prostředí a svozové firmy KTS Ekologie s.r.o.,  kteří  nejdříve seznámili přítomné s programem Čisté Židlochovice. Následovala živá diskuze, ve které se probraly především praktické stránky nového způsobu třídění. Že mají židlochovičtí o třídění odpadů zájem a vedou k němu i své děti, jsme se mohli přesvědčit na Zábavném odpoledni s popeláři, které besedě předcházelo v areálu bývalého cukrovaru na parkovišti u komína  od 15:00 hodin. Možnost prohlédnout si popelářské auto a  vysypat popelnici přitáhla nejenom nadšené děti, ale i jejich zvídavé rodiče.

Že mají židlochovičtí o třídění odpadů zájem a vedou k němu i své děti, jsme se mohli přesvědčit na Zábavném odpoledni s popeláři, které besedě předcházelo v areálu bývalého cukrovaru na parkovišti u komína  od 15:00 hodin. Možnost prohlédnout si popelářské auto a  vysypat popelnici přitáhla nejenom nadšené děti, ale i jejich zvídavé rodiče.

Další besedy se konaly v zasedací místnosti Městského úřadu, Nádražní 750 ve dnech 23. 10. a 5. 11..

„Nebuďte lhostejní ke svému okolí a třiďte odpady!!! Zajistíte peníze městu, které je využije na zvelebení prostředí kolem nás…“

Ing. Barbora Svobodová, OŽP

Vytvořeno 11.12.2015 8:50:21 | přečteno 324x | martina.golova
load