Historie domů na náměstí Míru a na Komenského ulici

Náměstí

V rámci soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) napsal ve školním roce 2016/2017 student Gymnázia Židlochovice Jan Hroudný práci, která zachycuje historický vývoj  a současný stav domů na náměstí v Židlochovicích. Práce se umístila v celostátní přehlídce SOČ na 6. místě. (obor 15). Ve školním roce 2017/2018 v soutěži pokračoval prací Komenského ulice v Židlochovicích. Ta se v celostátním kole SOČ umístila na 1. místě (obor 15).

Pro prezentaci těchto prácí široké veřejnosti byly ve spolupráci s oddělením GIS (geografického informačního systému) městského úřadu Židlochovice vytvořeny dvě "mapy s příběhem", které spojují části písemné práce a fotografie s objekty domů na mapě do interaktivní aplikace.

Hlavní část obou prezentací tvoří mapa s barevným zakreslením stavebních slohů použitých při přestavbách jednotlivých objektů v průběhu času (částí jednotlivých stropů i zdí). Zájemci o historii zde dále naleznou řadu fotografií, historické mapy, informace o historii objektů a jeho majitelích i popis současného stavu.

Součástí "map s příběhem"  je také mapa, na které jsou zakresleny objekty, které na náměstí a v ulici Komenského dříve stály, dnes jsou však již zbourané.

Případné připomínky a náměty k vylepšení "map s příběhem" lze zaslat autorovi práce studentu Janu Hroudnému na emailovou adresu: zidlochovickedomy@seznam.cz


"Mapa s příběhem"  Radnice a domy na náměstí Míru v Židlochovicích

  mapa s příběhem, obrázek se otevře v novém okně                                                                 

"Mapa s příběhem" Komenského ulice v Židlochovicích

Komenského ulice v Židlochovicích, obrázek se otevře v novém okně


písemnou práci  "Náměstí Míru a radnice v Židlochovicích" (Jan Hroudný) najdete ikona souboruzde

písemnou práci  "Komenského ulice v Židlochovicích" (Jan Hroudný) najdete ikona souboruzde

Vytvořeno 21.8.2017 8:28:16 - aktualizováno 23.8.2017 8:15:07 | přečteno 1758x | martina.maca
load