ZÁKLADNÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ KE KORONAVIRU

ikona souboruManuál pro občany: Práva a povinnosti za nouzového stavu (Co mohu? Co je zakázáno? Co je dovoleno? Co musím?...)
Dokument ze 3. dubna 2020


info

Prevence proti koronaviru -  Jak si správně umývat ruce

Oznamujeme občanům, že vláda schválila, dnes ve středu 18. března, zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu. Od čtvrtka 19. března je povinností každého občana mít zakrytá ústa a nos šátkem nebo rouškou! Dále Vláda rozhodla, že mezi 10. a 12. hodinou budou v maloobchodních prodejnách moci nakupovat pouze lidé důchodového věku nad 65 let.

ikona souboruJAK SE S AKTUÁLNÍ SITUACÍ VYPOŘÁDAT? JAK A PROČ O TOM MLUVIT S DĚTMI? JAK EFEKTIVNĚ VYUŽÍT KARANTÉNU?

Slovo starosty Židlochovic ke koronaviru 16. března 2020Rozhodnutí vlády o zákazu volného pohybu osob

Rada a doporučení pro osoby v DOMÁCÍ KARANTÉNĚ

Informace Ministerstva vnitra ČR

Informace MV pro občany, k jednání zastupitelstev obcí, opatření při volbách a pro cizince na území ČR na stránkách ministerstva vnitra.

Informace Ministerstva zdravotnictví ČR

Vláda přijala další mimořádná opatření k prevenci šíření koronaviru, do karantény musí všichni přijíždějící z rizikových zemí.

Informace Ministerstva zemědělství ČR

Produkce potravin není ohrožena, firmy mají zpracované krizové plány a zásoby na plynulou výrobu.

Ministerstvo zdravotnictví nařizuje po překročení státní hranice České republiky strpět provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění.

Pokud budou zjištěny příznaky infekčního onemocnění Ministerstvo zdravotnictví nařizuje, aby dotčené osoby poskytly potřebnou součinnost zdravotnickým pracovníkům při provedení odběru biologického vzorku za účelem zjištění přítomnosti onemocnění COVID-19 a dále strpěly omezení svobody pohybu během provádění laboratorního vyšetření biologického vzorku za účelem zjištění přítomnosti onemocnění COVID-19.

ikona souboruMimořádné opatření kontrola příznaků infekčního onemocnění

ZŘÍZENÍ INFORMAČNÍ LINKY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

HZS JmK informuje, že v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem přistoupil Krajský úřad Jihomoravského kraje ke zřízení speciální informační linky pro veřejnost.

Informační linka funguje od dnešního dne (12.3.2020) od 12:00 hod. a bude v provozu v pracovních dnech od 7:00 do 16:00. Informační linka byla zřízena z důvodů v současnosti přetížené linky Krajské hygienické stanice (KHS) a budou ji obsluhovat proškolení pracovníci.

Linka slouží k zodpovězení základních dotazů v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19.

Čislo na bezplatnou informační linku: 800 129 921

Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví (https://www.mzcr.cz/ ) a Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html ).V případě návratu z rizikových oblastí doporučujeme telefonickou konzultaci s praktickým lékařem. K dispozici je zároveň infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, a to od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106

Informace pro zdravotnická zařízení - česky:

http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Coronavirus/Zdravotnici/Opatreni_k_eliminaci_rizik_prenosu_infekcnich_agens.pdf

JE VELMI DŮLEŽITÉ DODRŽOVAT ZÁKLADNÍ PRAVIDLA OSOBNÍ HYGIENY A ZEJMÉNA MYTÍ RUKOU: ikona souboruJak si spravne myt ruce

ikona souboruLetak resp etiketa cesky KHSLK

Informace můžete dále čerpat na stránkách www.khsbrno.cz nebo www.szu.cz.

Doporučení Ministerstva zdravotnictví a Hlavního hygienika ČR:

Covid19 A4

.szn-login-badge{position:relative;display:inline-block;box-sizing:border-box;white-space:nowrap;font-size:14px;line-height:22px}.szn-login-badge *{box-sizing:inherit}.szn-login-badge img{vertical-align:middle;border-radius:50%}.szn-login-badge ul{list-style:none;border-top:1px solid #e8e8e8;margin:0;padding:0}.szn-login-badge li a{display:block;padding:8px 16px}.szn-login-badge li:first-child a{padding-top:16px}.szn-login-badge li:last-child a{padding-bottom:16px}.szn-login-badge-menu{position:absolute;right:0;top:44px;background-color:#f8f8f8;border:1px solid transparent;border-radius:4px;max-width:300px;box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.2),0 1px 4px 0 rgba(0,0,0,0.2),0 16px 24px -16px rgba(0,0,0,0.3)}.szn-login-badge-menu img{float:left}.szn-login-badge-menu .szn-login-badge-lock{left:48px;top:48px}.szn-login-badge-main{outline:none;position:relative;border:none;background-color:transparent;padding:0;cursor:pointer;float:right}.szn-login-badge-main .szn-login-badge-lock{right:0;bottom:0}a.szn-login-badge-main{line-height:40px}.szn-login-badge-fade{opacity:.5}.szn-login-badge-lock{position:absolute;border-radius:0}.szn-login-badge-top{display:block;padding:16px}.szn-login-badge-top strong{font-size:18px;line-height:24px;display:block;margin-left:60px;overflow:hidden;text-overflow:ellipsis}.szn-login-badge-top p{margin:2px 0 0 60px;overflow:hidden;text-overflow:ellipsis}
Vytvořeno 26.2.2020 13:28:22 - aktualizováno 6.4.2020 13:56:59 | přečteno 2256x | martina.golova
load