Nejlepší víno starostů regionu 2019 vybráno Těšanech!

vinoteka

Výjimečná degustace s účastí profesionálů a přísnými pravidly okruhu zúčastněných se uskutečnila 18. dubna za přítomnosti starostů  obcí  regionu v  Těšanech. Jen pro představu, vybírá se nejlepší víno z hroznů, které dozrály na viničních tratích regionu Židlochovicko. Tato vína získávají medaili starostů svazku obcí  DSO Region Židlochovicko a poté slouží k jejich prezentaci.  Pět registrovaných vinařství přihlásilo do soutěže celkem 16 vzorků, z toho bylo 8 bílých, 4 rosé a 4 červená vína,  která splnila přísné podmínky vypsané soutěže.

Pětičlenná komise degustátorů v čele s Ing. Pavlem Chrástem z Grand Cru Wine Gallery vyhodnotila na zelený čtvrtek nejlepší vína v 6. ročníku soutěže ve třech daných kategoriích: víno bílé, červené a rosé.

Vítězem se stala vinařství Karel Válka Nosislav s rosé cuvée La Guére a Rozařín Moutnice s odrůdami Muškát Moravský a Svatovavřinecké.

Vítězové si nyní odnesou kromě zisku za 400 prodaných lahví jedné odrůdy také diplomy z rukou starosty Židlochovic, Ing. Jana Vituly, který je osobně předá 13. července 2019 na letošním ročníku Meruňkobraní .

Vítězným vinařstvím srdečně blahopřejeme!


Vytvořeno 25.4.2019 13:40:03 | přečteno 344x | renatanovakova
load