Vyjádření starosty města - Pomoc občanům Ukrajiny

Vážení spoluobčané,

dovolte, abych Vás informoval o aktuální situaci týkající se ubytování uprchlíků z Ukrajiny v našem městě. V souvislosti s válkou na Ukrajině se naše město  také připravuje na příjem uprchlíků z Ukrajiny.

Z důvodu vládou nastaveného finančního limitu na  zaopatření pobytu uprchlíků  je nucen   Jihomoravský kraj opustit  ubytování v komerčních zařízeních.  V této souvislosti Krizový štáb Jihomoravského kraje rozhodl o rozmístění ukrajinských běženců v ostatních městech, prozatím je požadavek na jednotlivé správní obvody (celý region) umístění 200 osob z Ukrajiny.

Město Židlochovice aktuálně jedná se starosty obcí v regionu o možnosti rovnoměrného rozdělení ubytování uprchlíků. Naše město Židlochovice je  schopno postarat se o 30 ukrajinských občanů a poskytnout jim sice jednoduché, ale přitom dostatečné ubytování v areálu tělocvičny na základní škole Tyršova. Jiné prostory ve vlastnictví města bohužel v tomto rozsahu nemáme. Jednáme i se Sokolem o možnosti ubytování několika desítek dalších uprchlíků. Provoz tohoto malého ubytovacího centra bude zajišťován pracovníky města Židlochovice, dobrovolníky a 24hodinovou službou dobrovolných hasičů. 

Prosím vás o spoluúčast s utrpením válkou postižených lidí. Budeme vám vděčni, když se zapojíte do sbírky materiální pomoci, která bude vyhlášena za účelem rychlého vybavení  tělocvičny. Podrobnější informace budou zveřejněny v médiích města, a to na infokanále, internetových stránkách města, FB a  mobilním rozhlase.

Dovoluji si Vás  také pozvat na  společné setkání k této problematice, které se uskuteční v sále Komunitního  centra 21. března 2022 od 17 hodin.

Jan Vitula
starosta města

Vytvořeno 15.3.2022 9:03:20 | přečteno 353x | martinamaca
load