Město Židlochovice obnovuje službu nákupu pro občany

covid nakupy 1 str

Služba pro občany v souvislosti  s mimořádným stavem v ČR

Jste ze Židlochovic a nemáte nikoho, kdo by vám pomohl s nákupem potravin, drogerie, léků nebo byste si rádi vypůjčili knížku z knihovny?

Náš koordinační tým má za cíl pomáhat, v souvislosti s epidemií koronaviru, osamělým občanům, seniorům, kterým nemohou pomoci s danými službami rodinní příslušníci či přátelé. Případně lidem v karanténě, kteří jsou odkázáni sami na sebe.

Doporučujeme využít službu i aktivním seniorům a zejména osobám se zdravotní indispozicí a předejít tak riziku nákazy.

Koordinační tým vám rád nákup (potraviny, drogerie, léky, knihy) zajistí. Využitím služby neobtěžujete, využitím služby snižujete riziko nákazy sebe i ostatních občanů. Služba je poskytována zdarma.

CO služba nabízí?

  • Nákupy potravin a drogerie – nechoďte zbytečně do obchodů nebo do marketů. Nákup základních potravin a drogerie v běžném množství k denní spotřebě pro vás obstaráme my. Nakoupíme základní potraviny v množství, dle počtu osob v domácnosti.
 
  • Nákup léků – nenavštěvujte zbytečně obvodního lékaře, odložte vyšetření, která nejsou nutná na později. Potřebujete v lékárně nebo ulékaře vyzvednout léky? Léky vám na základě plné moci vyzvedneme, podrobnosti spolu dojednáme telefonicky.

  • Dovoz knih z knihovny – chybí vám „kniha“ jako dobrý společník? Ve spolupráci s Městskou knihovnou Židlochovice vám rádi zapůjčíme knihu domů.


JAK si službu objednat?

Pro objednání těchto služeb* volejte městské telefonní číslo: 731 689 774 
nebo pište na e-mail: SLUZBANAKUP@zidlochovice.cz 


PRAVIDLA objednávání:
  • Linka je v provozu v pracovních dnech od 8:00 do 15:00 hodin. 
  • Objednávky přijaté do 10:00 hodiny rozvážíme mezi 13:00–15:00 hodinou. 
  • Objednávky přijaté po 10:00 hodině rozvážíme následující pracovní den.
  • Objednávku dopraví pracovník vybaven náležitými ochrannými pomůckami, v čase rozvozu je nutné být na udané adrese.
  • Při objednávce uveďte své jméno, příjmení, adresu, telefon a váš nákupní/výpůjční seznam. Platba probíhá pouze za hotové. V jednom dni lze uskutečnit maximálně jednu objednávku.
V současné mimořádné situaci spojené s COVID-19 mohou mnozí z nás zažívat nejistotu, obavy, strach a různé jiné nepříjemné emoce a pocity. Pro všechny je to úplně nová zkušenost, se kterou jsme se ve svém životě doposud nesetkali a nemusíme si s ní vědět rady. Ve chvíli, kdy nepříjemné pocity překročí pomyslnou hranici únosnosti, jsme pro vás zřídili pomoc psychologa, na kterého se můžete telefonicky obrátit. Nemusíte na to být sami.
  • Kontakt: Mgr. Šidlová Simona, telefonní číslo:  704 613 988
  • K dispozici vám bude každé pondělí a čtvrtek od 13:00–17:00 hodin.

Dodržujte pravidla prevence a sledujte informační kanály města:
Ocitli jste se v nouzi?
Potřebujete poradit nebo informovat v souvislosti  s koronavirem? Volejte linku 840 111 122 (provozuje Senior point). 


* Služba je v provozu pouze v době vyhlášeného nouzového stavu v ČR.


Leták je ke stažení ikona souboruZDEVytvořeno 20.10.2020 16:52:40 - aktualizováno 20.10.2020 16:56:17 | přečteno 1124x | renatanovakova
load