Koncert pro harfu

harfa

Rěč Andělů / Duo  Angelorum  / Katarína Ševčíková - harfa , Valentýna Mužíková - soprán

Harfa  je  nástroj výjimečného tónu a tvarů...

Královská harfa tónem Kataríny Ševčíkově a nádherný lidský soprán a hlas Valentýny  Mužíkové tvoří spojeni, které příjemně pohladí Vaší duši, uši i oči krásou, repertoár různých žánrů zpříjemní Váše chvíle a určitě nezklame ani náročné posluchače.

Dvojice interpretuje hudbu různých stylů, hudebních žánrů i období.

K jedinečnému akustickému prožitku se připojuje i vizuální krása a jedinečnost hudebních nástrojů, a v kontextu s tím umocnění celkového estetického vjemu vhodně zvolenými kostýmy interpretů.

Program:

  • Klasická hudba od renesance přes  baroko až po hudbu 21.století pro harfu a zpěv a nebudou chybět ani staré keltské a orientální melodie pro sólo harfu a také pop a  filmové melodie.
  • Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec a právě o její historii a také způsobu hraní se dovíte v průběhu koncertu hodně zajímavých  informací.

Duo  Angelorum:

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

Více na www.katarina-sevcikova.cz

Valentýna Mužíková - soprán, pochází  z Plzeňského kraje  a se zpěvem je spjatá  od svého dětství. Studovala na Státní Konzervatoři v Plznipod vedením světové uznávané české sopranistky Simony Procházkové a toto studium úspěšně ukončila v roce 2019. Účinkuje  v operním sboru divadla J. K. Tyla v Plzni a paralelně studuje  dál na vysoké škole operní zpěv.

S harfistkou Katarínou Ševčíkovou spolupracuje od roku 2016 a společně tak úspěšně odehráli již řadu koncertu po celé ČR a také v zahraničí..

 Duo harfa a zpěv

Ukázka k propagaci sólo harfa....

V případe dotazu mne neváhejte kdykoliv kontaktovat..

Těšíme se na hudební setkání s Vámi.

S úctou a srdečným  pozdravem harfistka Katarína Ševčíkova a  Valentýna Mužíková harfa

Vytvořeno 7.6.2021 12:38:26 | přečteno 997x | renatanovakova
load