Festival ProTibet v Židlochovicích

tibet promo

Dovolte nám, abychom vás všechny srdečně pozvali na Festival ProTibet 2020 v Židlochovicích. Těšíme se na vaši návštěvu některé z festivalových akcí.


Festival ProTibet 2020 v Židlochovicích je věnován životu a poslání Jeho Svatosti dalajlamy. Neobyčejného člověka, jehož náboženstvím je, jak sám říká, „dobré srdce“. Jeho Svatost dalajlama je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších duchovních vůdců moderních dějin. Ovlivnil a stále ovlivňuje tisíce lidí po celém světě a jeho laskavá učení spojují do té doby nespojitelné. Jeho Svatost letos v červenci oslaví už 85 narozeniny.

Výtěžek letošního ročníku Festivalu bude pomáhat v boji proti infekčním onemocněním tibetských dětí, v našem nejnovějším rozvojovém projektu Voda ProTibet, který má za úkol financovat hygienicky nezávadné nádrže na pitnou i užitkovou vodu a kvalitní vodní filtry především pro děti z Tibetan Homes Foundation a Tibetan Children Village u Dharamsaly.

Program Festivalu ProTibet v Židlochovicích:

5. – 31. března – Výstava „Tsampa v životě Tibeťanů“ v Malé galerii RTIC Židlochovice

10. března – vyvěšení tibetské vlajky u městské radnice

10. března v 9:00 – 12:00 hodin – Veřejné promítání krátkých dokumentárních filmů Kauza Tibet a Útěk přes Himálaj, workshop pro nejmenší děti a jejich rodiče, výtvarné tvoření, tibetské pohádky v Městské knihovně Židlochovice

11. března v 8:00 – 11:00, 13:00 – 17:30 hodin – Veřejné promítání filmů Kauza Tibet a Útěk přes Himálaj v Městské knihovně Židlochovice

O filmech:
Kauza Tibet
Dokument mapuje čínskou okupaci Tibetu od lhaského povstání po současnost. Číňané tvrdí, že zbavili Tibet vlády teokracie a přinesli do země pokrok. Co na to Tibeťané? Odpověď se nachází právě v tomto dokumentu.

Útěk přes Himálaj
Neobyčejně strhující dokument zachycující tvrdou realitu tibetských dětí, které jejich matky posílají na nebezpečný a často smrtelný pochod přes Himaláj do Nepálu, aby jim daly šanci na školní vzdělání v tibetštině a život ve své vlastní kultuře, ke kterému v dnešním Tibetu nemají přístup.

Prodej dárkových certifikátů
Dobrovolné vstupné bude použito na pomoc tibetským komunitám.

Židlochovice se stanou jedním z míst, které připomenou důležitost Jeho Svatosti v tomto světě. 

Přijďte se obohatit na nějakou z připravených akcí. Těšíme se na vás.

Více na facebooku nebo stránkách www.protibet.cz

tibet

Vytvořeno 4.3.2020 14:22:31 | přečteno 540x | renatanovakova
load